ORGANIZATOR

Evention to firma specjalizująca się w tworzeniu spotkań biznesowych. Wydarzenia biznesowe traktuje jako integralny i trudny do zastąpienia element budowania relacji i poprawy efektywności tych relacji pomiędzy firmami, a tak naprawdę tworzącymi je ludźmi. Zespół tworzących spółkę osób ma na swoim koncie ponad 100 różnych projektów i blisko 20 lat skumulowanego doświadczenia, dysponując bardzo unikalnym zestawem kompetencji i doświadczeń zebranych przez lata pracy nad biznesowymi spotkaniami w kontekście rynku i tematyki IT i telekomunikacji. Posiada kompetencje redakcyjne, analityczne oraz szeroką sieć networkingową wśród tzw. decison-makers i bardzo wiele budowanych przez lata relacji w świecie ICT.

PATRONAT HONOROWY

Ministerstwo Cyfryzacji powstało na mocy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 grudnia 2015 roku (w drodze przekształcenia dotychczasowego Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji). Rozporządzenie weszło w życie z dniem ogłoszenia, z mocą od dnia 16 listopada 2015 r.
Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 9 grudnia 2015 r. Minister Cyfryzacji kieruje działem administracji rządowej – informatyzacja.

Działalność Ministerstwa Klimatu obejmuje bardzo szeroki zakres spraw dotyczących klimatu i zrównoważonego rozwoju, w tym przede wszystkim kształtowanie oraz wdrażanie polityki klimatycznej. Ponadto są to również zadania z zakresu zarządzania aukcjami uprawnień do emisji gazów cieplarnianych oraz zagospodarowania uzyskanych w ich wyniku środków, z uwzględnieniem bezpieczeństwa energetycznego kraju, w tym bezpieczeństwa dostaw energii, surowców energetycznych i paliw.

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego jest urzędem państwowym, utworzonym na mocy przepisu art. 11 Ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (tj. Dz. U. z 2004 r. Nr 241, poz. 2416 z późn. zm.).Przy pomocy Biura Bezpieczeństwa Narodowego Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wykonuje zadania w zakresie bezpieczeństwa i obronności. Biuro jest także merytoryczno-organizacyjnym zapleczem Rady Bezpieczeństwa Narodowego powoływanej przez Prezydenta RP. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, na podstawie ustawowego upoważnienia, określa organizację oraz zakres działania Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Centrum Projektów Polska Cyfrowa buduje nowoczesną, cyfrową Polskę - przyjazną wszystkim obywatelom. CPPC umożliwia organizacjom, instytucjom i firmom pozyskiwanie środków z funduszy Unii Europejskiej na realizację projektów, które przenoszą Polskę z ery papierowej do ery cyfrowej. CPPC finansuje budowę infrastruktury, dzięki której każdy z nas, w każdym miejscu naszego kraju będzie miał dostęp do szybkiego internetu, walczy z biurokracją i wspiera rozwój e-usług w administracji oraz edukuje Polaków z zakresu najnowszych technologii.

Wizją CPPC jest Polska w pełni cyfrowa, w której wszyscy obywatele mają dostęp do nowoczesnych rozwiązań informatycznych i swobodnie z nich korzystają .

Eksperci CPPC obecnie są odpowiedzialni za wdrażanie Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa w latach 2014 – 2020 w trzech obszarach:

Powszechny dostęp do szybkiego Internetu

Finansujemy budowę infrastruktury telekomunikacyjnej, która zapewnia dostęp do szybkiego Internetu, w szczególności na terenach słabo zaludnionych, z dala od dużych aglomeracji – w miejscach mało atrakcyjnych dla prywatnych firm telekomunikacyjnych

E-administracja i otwarty rząd

Finansujemy projekty, które zapewniają Polakom dostęp do przyjaznych i zrozumiałych e-usług w administracji i ograniczają do minimum konieczność odwiedzania urzędów. Dbamy również o polską kulturę i wspieramy digitalizację książek, filmów i muzyki – dzięki temu każdy z nas, w każdej chwili, bez wychodzenia z domu, będzie mógł przeczytać lub obejrzeć najlepsze polskie dzieła.

Kompetencje cyfrowe społeczeństwa

Finansujemy projekty, które edukują Polaków w zakresie nowoczesnych technologii. Rozwijamy umiejętności, m.in. dzieci, nauczycieli, seniorów, ale także profesjonalnych programistów. Chcemy, żeby każdy z nas czuł się bardzo dobrze w Polsce ery cyfrowej.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa to instytucja o charakterze analityczno-doradczym. Zapewnia niezbędne wsparcie w procesie podejmowania decyzji dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa Prezesowi Rady Ministrów, Radzie Ministrów oraz Rządowemu Zespołowi Zarządzania Kryzysowego. Jest kluczowym elementem kompleksowego systemu zarządzania kryzysowego, którego istotą jest podwyższanie zdolności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami przez właściwe służby i administrację publiczną. Do podstawowych zadań RCB należy m.in. monitorowanie potencjalnych zagrożeń oraz ich analiza, opracowywanie optymalnych rozwiązań pojawiających się sytuacji kryzysowych i koordynowanie obiegu informacji o zagrożeniach. Centrum odpowiedzialne jest także za całokształt przedsięwzięć planistycznych zdefiniowanych w ustawie o zarządzaniu kryzysowym jako planowanie cywilne, w tym przedstawienie szczegółowych sposobów i środków reagowania na zagrożenia oraz ograniczania ich skutków. Kolejnym zadaniem jest koordynowanie działań z zakresu ochrony infrastruktury krytycznej (IK) – RCB m.in. przygotowuje Narodowy Program Ochrony Infrastruktury Krytycznej, którego celem jest stworzenie warunków do poprawy bezpieczeństwa IK.

PARTNER GENERALNY KSC FORUM 2020

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com) jest wiodącym globalnym dostawcą rozwiązań z dziedziny cyberbezpieczeństwa dla rządów i korporacji na całym świecie. Ich rozwiązania chronią klientów przed cyberatakami dzięki najlepszej na rynku wykrywalności złośliwego oprogramowania, ransomware i innych typów ataków. Check Point oferuje wielopoziomową architekturę, która chroni firmowe usługi w chmurze, sieci oraz urządzenia mobilne. Co więcej, posiada najbardziej wszechstronny i intuicyjny panel sterowania bezpieczeństwem. Check Point chroni ponad 100 000 organizacji wszystkich rozmiarów.

PARTNER STRATEGICZNY oraz PARTNER CYKLU SPOTKAŃ ONLINE KSC FORUM 2020

Trend Micro Incorporated jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań zabezpieczających środowiska przetwarzania w chmurze. Dzięki technologiom zabezpieczającym treści internetowe i systemom zarządzającym zagrożeniami firma tworzy bezpieczny świat wymiany informacji cyfrowych. Oferta Trend Micro skierowana jest do użytkowników indywidualnych i do przedsiębiorstw. Jako pionier w dziedzinie bezpieczeństwa serwerów z ponad 20-letnim doświadczeniem, firma zapewnia najlepsze na rynku zabezpieczenia klientów, serwerów i cloud computingu, dopasowane do potrzeb partnerów oraz odbiorców produktów i usług. Pozwalają one na szybsze powstrzymanie zagrożeń i chronią dane w środowiskach fizycznych, zwirtualizowanych i opartych na chmurze.
Produkty i usługi Trend Micro wykorzystują wiodącą, bazującą na technologii cloud computing infrastrukturę bezpieczeństwa Trend Micro™ Smart Protection Network™. Gwarantuje ona blokowanie zagrożeń tam, gdzie się pojawiają, czyli w Internecie. Za najwyższą jakość i niezawodność rozwiązań Trend Micro odpowiada zespół złożony z ponad tysiąca ekspertów w dziedzinie zagrożeń.

PARTNERZY MERYTORYCZNI KSC FORUM 2020

Atende S.A. jest jedną z wiodących firm informatycznych w Polsce, notowaną na GPW od 2012 r. Od 29 lat realizuje zaawansowane technologicznie projekty IT. Firma specjalizuje się w integracji infrastruktury IT (m.in. sieci, systemy obliczeniowe, centra danych, bezpieczeństwo), a także w usługach (m.in. projektowanie i doradztwo IT, utrzymanie i serwisowanie systemów, rozwiązania oparte o technologię blockchain, outsourcing IT, cloud computing). Już od kilkunastu lat Atende posiada status Złotego Partnera Cisco.

Atende to także grupa kapitałowa, w skład której wchodzi 7 spółek zależnych. Oferują one m.in. innowacyjne oprogramowanie do dystrybucji treści multimedialnych w Internecie, inteligentne opomiarowanie sieci energetycznych i systemy cyberbezpieczeństwa (Atende Software), system operacyjny czasu rzeczywistego dla rynku Internetu Rzeczy (Phoenix Systems), projektowanie układów elektronicznych, w tym układów scalonych (OmniChip), rozwiązania IT dla sektora opieki zdrowotnej (Atende Medica), usługi zdalnego utrzymania systemów IT (TrustIT), dedykowane oprogramowanie dla klientów B2B (Codeshine) oraz specjalistyczne rozwiązania  IT do obsługi klienta i systemów klasy ERP (A2 Customer Care).

Specjalnie zbudowany i gotowy do ochrony, Forcepoint kieruje się zrozumieniem ludzkich zachowań i intencji. Nasza innowacyjna technologia, wieloletnie doświadczenie i przejrzysta wizja pomagają rozwiązywać krytyczne problemy związane z bezpieczeństwem w celu ochrony pracowników, danych biznesowych i własności intelektualnej.
Oferujemy ukierunkowane na system podejście do wykrywania i analizy zagrożeń wewnętrznych, ochrony użytkowników i aplikacji w chmurze, ochrony sieci następnej generacji, bezpieczeństwa danych i widoczności systemów. To nowe podejście do cyberbezpieczeństwa, jakiego jeszcze nie było. W miarę ewolucji technologii i potrzeb użytkowników nieustannie dążymy do poszerzania naszej oferty, pozostając wiernym naszemu kluczowemu zagadnieniu w zakresie ochrony The Human Point.
Dzięki naszemu 20-letniemu doświadczeniu, proaktywnym i opartym na kontekście technologiom oraz skoncentrowanym na danych, zintegrowanym rozwiązaniom, Forcepoint umożliwia podejmowanie lepszych decyzji i skuteczniejsze bezpieczeństwo The Human Point dla ponad 20 000 organizacji rządowych i przedsiębiorstw na całym świecie.

Ingram Micro Sp. z o.o. to jeden z najprężniejszych i najdynamiczniejszych dystrybutorów z wartością dodaną (VAD) osiągający największe wyniki w sprzedaży produktów sieciowych, Data Center, Security, Data Capture / Point of Sale Division a w szczególności Cisco, IBM (oprogramowanie, sprzęt, serwisy).
Spółka zajmuje się dystrybucją sprzętu IT i urządzeń mobile takich marek jak: Xiaomi, Nokia, Philips, Kiano, Cavion. Jest światowym liderem usług związanych z cyklem życia urządzeń bezprzewodowych. W świecie coraz szybciej rozwijającej się technologii Micro Ingram modernizuje swoje działania, technologię i infrastrukturę, aby zapewnić Klientom innowacyjne rozwiązania i najwyższy poziom obsługi. Światowy zasięg i doświadczenie zapewniają firmie warunki do wytyczania nowych standardów wydajności oraz elastyczności wobec obecnych oraz nowych Klientów.

SOC24 sp. z o.o. świadczy usługi monitoringu i zarządzania cyber-bezpieczeństwem w trybie 24/7/365 oraz usługi doradcze z zakresu budowy i wdrażania Security Operations Center u Klientów. SOC24 jest wiarygodnym i doświadczonym partnerem dla wielu instytucji, które mają zapotrzebowanie na analizę incydentów bezpieczeństwa oraz obsługę operacyjną.
SOC24 jest jedną ze spółek należących do firmy Infradata, międzynarodowego integratora nowoczesnych systemów bezpieczeństwa, lokalnych i chmurowych rozwiązań sieciowych oraz usług zarządzanych. Firma Infradata dysponuje najwyższej klasy kadrą inżynierską i oferuje szeroki wachlarz usług takich jak: doradztwo. integracja czy usługi zarządzane dla dostawców usług i operatorów sieci.

MECENAS

SecurityInside.com - zwiększaj świadomość cyberbezpieczeństwa w Twojej firmie. Skutecznie. Zbuduj ludzki firewall i ogranicz straty finansowe.
E-learning, filmy, wykłady, plakaty, newsletter, testy socjotechniczne.

PARTNER TECHNOLOGICZNY WARSZTATÓW KSC FORUM 2020

Firma ICsec zajmuje się wdrażaniem rozwiązań oraz urządzeń z zakresu cyberbezpieczeństwa przemysłowego. Dostarczamy kompleksowe rozwiązania pozwalające nadzorować sieci przemysłowe, które w znaczący sposób podnoszą poziom ochrony przed cyberzagrożeniami przemysłowymi oraz dostosowują obecne systemy bezpieczeństwa do zmieniających się przepisów prawa. ICsec wspólnie z instytucjami naukowymi prowadzi również własne prace badawczo-rozwojowe związane z bezpieczeństwem przemysłowym.

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

CSO Council to społeczność dyrektorów bezpieczeństwa informacji tworzona przez stowarzyszenie ISSA Polska oraz Evention. Zadaniem CSO Council jest integracja środowiska, budowa platformy wymiany wiedzy i doświadczeń oraz networkingu wśród szefów bezpieczeństwa informacji i cyberbezpieczeństwa w dużych firmach oraz instytucjach działających w Polsce. CSO Council swoją działalność realizuje poprzez zaplanowane cykliczne spotkania oraz inne formy sprzyjające integracji środowiska. Zapraszamy do uczestnictwa w społeczności. Udostępniamy platformę, której bardzo do tej pory brakowało, a której zbudowanie pozwoli menadżerom bezpieczeństwa informacji, CSO oraz CISO na zawodowe rozmowy, budowanie relacji oraz dostęp do unikalnej wiedzy i doświadczeń. Więcej na stronie: www.csoc.pl

PATRONAT MERYTORYCZNY

Stowarzyszenie ISACA powstało w 1967, gdy grupa osób wykonujących podobną pracę – polegającą na audytach mechanizmów kontrolnych w systemach komputerowych, które w tamtym czasie stawały się coraz istotniejsze dla funkcjonowania ich firm – spotkała się, by omówić potrzebę stworzenia jednego źródła informacji i wytycznych w tej dziedzinie. W 1969 roku grupa formalnie zarejestrowała EDP Auditors Association (Stowarzyszenie audytorów EPD). W 1976 roku Stowarzyszenie powołało fundację edukacyjną, by podjąć szeroko zakrojony wysiłek badawczy zmierzający do poszerzenia wiedzy o nadzorze i kontroli IT oraz ich wartości. Stowarzyszenie znane wcześniej jako Information Systems Audit and Control Association (Stowarzyszenie ds. audytu i kontroli systemów informatycznych), obecnie używa jedynie akronimu ISACA, by zaznaczyć, że służy szerokiemu gronu osób zawodowo zajmujących się ogólnie pojętym nadzorem IT. Obecnie ISACA liczy ponad 145 000 specjalistów w 180 krajach, którzy pełnią różne funkcje w tym związane z bezpieczeństwem informacji i zarządzaniem ryzykiem informatycznym.

PATRONAT SPOŁECZNOŚCIOWY

Instytut Audytorów Wewnętrznych IIA Polska jest częścią The Institute of Internal Auditors i należy do European Confederation of Institutes of Internal Auditing (ECIIA). Od ponad 15 lat jest największą w kraju organizacją zajmującą się kompleksowo problematyką audytu wewnętrznego, umacnianiem rangi zawodowej audytorów oraz integracją środowiska audytorskiego. Instytut Audytorów Wewnętrznych IIA Polska oferuje certyfikaty zawodowe potwierdzające międzynarodowe kwalifikacje audytora wewnętrznego. Lider w propagowaniu wiedzy o audycie oraz najlepszych praktykach i standardach zarządzania. Lider w zakresie usług edukacyjnych w obszarze audytu wewnętrznego w Polsce. Lider szkolenia z zakresu certyfikowanych kursów dla audytorów Wewnętrznych oraz obszarów niezbędnych do prowadzenia skutecznego i efektywnego audytu wewnętrznego. Partner dla instytucji publicznych oraz sektora prywatnego w obszarze wiedzy eksperckiej o audycie oraz najlepszych praktykach i standardach zarządzania.
Stowarzyszenie audytu, kontroli i bezpieczeństwa systemów informacyjnych powstało w 2011 roku z inicjatywy członków ISACA z Małopolski i Śląska, a w lutym 2012 r. uzyskało afiliację jako ISACA Katowice Chapter. W wyniku intensywnego rozwoju w roku 2013 Chapter Support Committee przyznał ISACA Katowice nagrodę dla małego oddziału za osiągnięcie 42% wzrostu liczby członków – 2013 GROWTH AWARD WINNER for Small Chapter, która została wręczona prezesowi zarządu na międzynarodowej konferencji liderów ISACA w Las Vegas w 2014 r. Jednocześnie przekraczając liczbę stu członków ISACA Katowice przesunęła się do grupy Medium Chapters.

Celami Statutowymi Stowarzyszenia ISACA Katowice Chapter są:
1)   promowanie wiedzy dotyczącej norm, standardów i dobrych praktyk zarządzania systemami informacyjnymi;
2) działalność edukacyjna i naukowa służąca podnoszeniu oraz rozwijaniu wiedzy i umiejętności w zakresie zarządzania, audytu i zapewnienia bezpieczeństwa systemów informacyjnych – w tym organizacja szkoleń przygotowujących na egzaminy umożliwiające uzyskanie prestiżowych certyfikatów CISA, CISM, CRISC, CGEIT;
3) świadczenie usług opiniodawczych i doradczych w dziedzinie zarządzania, audytu i kontroli systemów informacyjnych oraz bezpieczeństwa informacji.

(ISC)² jest jednym z najbardziej znanych na świecie stowarzyszeń skupiających osoby zainteresowane szeroko pojętym obszarem bezpieczeństwa informacji. Obecnie stowarzyszenie posiada ponad 80.000 członków na całym świecie. Poza działalnością edukacyjną (ISC)² jest najlepiej znana z prowadzonych programów certyfikacji, z których wiodącym jest certyfikacja CISSP (Certified Information Systems Security Professional). Wszystkie programy certyfikacyjne (ISC)² od początku swojego istnienia są projektowane i rozwijane w sposób niezależny od dostawców i producentów branżowych. W efekcie certyfikaty (ISC)² potwierdzają realną wiedzę i kompetencje z zakresu bezpieczeństwa IT, a nie umiejętności obsługi konkretnych systemów czy urządzeń. Aby ułatwić zrzeszanie się i wymianę wiedzy pomiędzy członkami spoza USA, (ISC)² uruchomiła program „local chapter” – pozwalający na organizowanie afiliowanych przy (ISC)² stowarzyszeń, skupiających członków z danego kraju lub regionu. W ten sposób w 2012 roku zawiązany został (ISC)² Chapter Poland. Zachęcamy do dołączenia do naszej grupy na LinkedIn: https://www.linkedin.com/groups/4865474 lub odwiedzin naszej strony http://isc2chapter-poland.com.

ISSA jest niezależną organizacją, skupiającą profesjonalistów zajmujących się bezpieczeństwem informacji. Nie polityka i nie zyski, ale etyka i fachowość członków oraz ich profesjonalne oddanie ochronie zasobów informacyjnych są siłą napędową ISSA. Przyłącz się do światowej sieci profesjonalistów związanych z bezpieczeństwem systemów informacyjnych.

PATRONAT MEDIALNY

CyberDefence24.pl to wiodący polski portal poruszający problematykę cyberbezpieczeństwa i kryptologii odpowiadający na rosnące zainteresowanie dziedziną cybersecurity. Eksperci CyberDefence24 codziennie dostarczają unikalne treści: wiadomości, komentarze, raporty oraz pogłębione analizy dotyczące kluczowych aspektów technologicznych, gospodarczych, politycznych cyberbezpieczeństwa i kryptologii. Serwis CyberDefence24 stawia mocno na wielokanałową komunikację, w tym autorskie materiały wideo m.in. relacje z najważniejszych wydarzeń branżowych, opinie menadżerów i specjalistów związanych z dziedziną cyberbezpieczeństwa. Całość uzupełniają rozmowy zagranicznych ekspertów i przedstawicieli sektora publicznego. Treści publikowane na CyberDefence24.pl skategoryzowane są problemowo (armia i służby, państwo i prawo, biznes i pieniądze, zagrożenia, produkty i technologie, ludzkie, szkolenia, historia), a przepływ treści z portali CyberDefence24.pl i Defence24.pl zapewnia efekt synergii informacyjnej.

Wydawca kwartalnika DLP Expert, magazynu poświęconego tematyce związanej z bezpieczeństwem przetwarzania danych. DLP (ang. Data Leak Prevention) stanowi ogół technologii informatycznych służących do ochrony przed utratą informacji czy utratą kontroli nad danymi. Ochrona informacji i danych przed dostępem osób niepowołanych jest jednym z większych wyzwań przed jakimi stoją obecnie przedsiębiorstwa i instytucje. Ilość raportowanych przypadków naruszeń poufności danych stale wzrasta co ma szczególnie duże znaczenie zwłaszcza w kontekście ustaleń związanych z RODO.

DLP jest technologią dość nową i nie kończy się jedynie na wdrożeniu rozwiązań zapobiegającym atakom z zewnątrz. DLP to nie tylko odpowiednie rozwiązania informatyczne w firmowej sieci ale także właściwa polityka bezpieczeństwa i stała edukacja kadry. Nadal to brak świadomości pracowników jest najczęstszą przyczyną wycieku poufnych informacji. O tym i innych aspektach bezpieczeństwa można znaleźć na łamach portalu dlp-expert.pl oraz magazynu DLP Expert. Magazyn dostępny jest zarówno w postaci drukowanej jak również do pobrania w postaci elektronicznej wprost z portalu dlp-expert.pl dla zarejestrowanych czytelników.

KSC FORUM

www.kscforum.pl

ORGANIZATOR KONFERENCJI

Evention sp. z o.o
Rondo ONZ 1
Warszawa, Polska
www.evention.pl

KONTAKT

Weronika Warpas
m:
e: weronika.warpas@evention.pl

© 2023 | Strona korzysta z plików cookies. Przeglądanie strony oznacza akceptację.